bzr-gtk - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Destination:
tr: Hedef:

en: Please select a folder
tr: Lütfen bir dizin seçin

en: Operation aborted.
tr: İşlem iptal edildi.

en: added
tr: eklendi

en: removed
tr: silindi

en: modified
tr: değiştirildi

en: Date
tr: Tarih

en: Summary
tr: Özet

en: Conflicts
tr: Çelişenler

en: duplicate
tr: kopya

note: View menu
en: _View
tr: _Görünüm

en: Target already exists
tr: Hedef zaten mevcut

en: Permission denied
tr: İzin verilmedi

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: _Merge
tr: _Birleştir

note: Create the widgets
en: Location:
tr: Konum:

note: Create the widgets
en: _Select
tr: _Seç

en: Tag Name
tr: Etiket Adı

en: Tag Name:
tr: Etiket İsmi
