bzr-gtk - en to uk translation catalogue (70 entries)

en: Destination:
uk: Призначення:

en: Revision:
uk: Модифікація:

en: Please select a folder
uk: Будь ласка, виберіть теку

en: N/A
uk: ВІДСУТНЬО

note: Create the widgets
en: Check_out
uk: Прийняти зміни

en: _Lightweight checkout
uk: Легко прийняти зміни

en: Directory does not have a working tree
uk: Директорія не має робочого дерева

en: Operation aborted.
uk: Дію перервано.

en: added
uk: додано

en: removed
uk: видалено

en: renamed
uk: змінена назва

en: renamed and modified
uk: змінена назва та внесені зміни

en: modified
uk: змінено

en: Comm_it
uk: Підтвердити

en: Commit
uk: Фіксація

en: Path
uk: Шлях

en: Type
uk: Тип

en: Date
uk: Дата

en: Summary
uk: Підсумок

en: Commit with an empty message?
uk: Підтвердити з пустим повідомленням?

en: External utility:
uk: Зовнішні утиліти.

en: Conflicts
uk: Конфлікти

en: No conflicts in working tree.
uk: Не має конфліктів у робочому дереві.

en: path conflict
uk: шлях конфлікту

en: contents conflict
uk: зміст конфлікту

en: text conflict
uk: текст конфлікту

en: duplicate id
uk: повторення мітки

en: duplicate
uk: повторення

en: unknown type of conflict
uk: конфлікт невідомого типу

en: No file was selected
uk: Не вибрано файлу

en: Please select a file from the list.
uk: Виберіть файл з переліку.

en: Call to external utility failed
uk: Помилка під час виклику зовнішньої утиліти.

en: Cannot resolve conflict
uk: Не можливо розвязати конфлікт

en: Only conflicts on the text of files can be resolved with Olive at the moment. Content conflicts, on the structure of the tree, need to be resolved using the command line.
uk: Тільки конфлікти у текстових файлай можуть бути розвязані за допомогою Олів на даний час. Зміст конфлікту, у структурі дерева, потрібно розвязувати його за допомогою командної строки.

note: View menu
en: _View
uk: _Погляд

note: No conflicts found.
en: Merge successful
uk: Обєднано вдало

en: All changes applied successfully.
uk: Всі зміни вдало прийняті.

en: Directory is not a checkout
uk: Директорія не звірена

en: No changes to commit
uk: Відсутні зміни для фіксації

en: Conflicts in tree
uk: Конфлікт у дереві

en: The selected file hasn't changed.
uk: Обраний файл не змінено.

en: Unknown bzr error
uk: Невідома помилка bzr

en: Permission denied
uk: Доступ заборонено

en: permission denied.
uk: доступ заборонено

en: Unknown error
uk: Невідома помилка

en: Current directory
uk: Поточна директорія

en: Create a new directory with the name:
uk: Створити нову директорію під назвою:

en: Directory name not specified
uk: Назва директорії не унікальна

en: You should specify a new directory name.
uk: Ви повинні вказати назву нової директорії

en: _Merge
uk: _Об'єднати

en: Bazaar command error
uk: Помилка Bazaar

note: Create the widgets
en: Location:
uk: Розташування:

en: Non existing parent directory
uk: Не існує батьківської директорії

note: Create the widgets
en: _Select
uk: _Вибрати

en: Added
uk: Додано

en: Removed
uk: Видалено

en: Renamed
uk: Назва змінена

en: Modified
uk: Змінено

en: Unknown
uk: Невідомо

en: No changes.
uk: Без змін.

note: Set properties
en: Tags
uk: Мітки

en: Tag Name
uk: Назва мітки

en: Revision ID
uk: Версія ID

en: _Remove tag
uk: Видалення мітки

en: <b><big>Remove tag?</big></b>
uk: <b><big>Видалити мітку?</big></b>

en: Are you sure you want to remove the tag: <b>%s</b>?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити мітку: <b>%s</b>?

note: Create the widgets
en: _Add tag
uk: Додати мітку

en: Tag Name:
uk: Назва мітки:

en: Revision ID:
uk: Версія ID:

en: No tag name specified
uk: Не вказана назва мітки
